Wstępne wyniki ANKIETY Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

W dniu 29 marca a więc 12 dni temu zamieściłem za fecebooku oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia a także wysłałem mailem do 2327 odbiorców jakich mam w bazie mailowej Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego (nie wysyłałem jeszcze do gmin w Polsce) ANKIETĘ dotyczącą wymogów jakie powinny spełniać Zakłady Pogrzebowe.

ANKIETA Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

Od dwudziestu lat czyli od chwili powstania Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego (pierwsza nazwa to: Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne i Administratorów Cmentarzy) władze jak i członkowie zabiegali o zmianę archaicznego prawa pogrzebowego.

Ludzie się targują, są gotowi zrezygnować z trumny. Branża pogrzebowa nie pamięta tak trudnych czasów

Mój ojciec jeszcze przed wojną produkował trumny. Nigdy, nawet za PRL, nie było tak trudno – mówi właściciel jednego z największych zakładów pogrzebowych w Warszawie. Powód? Przede wszystkim nieuczciwa konkurencja. Bo śmierć to bardzo konkretne pieniądze i wielu chce się pod nie podłączyć.

Przedsiębiorcy zabierają głos w sprawie RODO

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wystosował oficjalne stanowisko dotyczące zmian w przepisach o ochronie danych osobowych, które wejdą w życie w maju. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia.

8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet

Drogie Panie! W dniu Waszego Święta a także na każdy dzień w roku, Życzę Wszystkiego Najlepszego!

RODO - Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych

25 maja 2018 roku wchodzi w życie RODO (GDPR), czyli nowe unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych. Zmiany, jakie do tego czasu muszą wprowadzić firmy w krajach członkowskich są poważne, a w powietrzu wisi widmo wielomilionowych kar.

Już ponad 6 000 osób popiera naszą Petycję o zwiększenie zasiłku pogrzebowego

Pani listonoszka przyniosła (7.02.2018) kolejną partię podpisów. Ich liczba powiększyła się o kolejne 548 osób. W sumie mamy 6180 podpisów popierających naszą Petycję o zwiększenie zasiłku pogrzebowego do kwoty 6000 zł.