Warsztaty rozwoju osobistego

Warsztaty rozwoju osobistego i poznawania siebie dla pracowników branży funeralnej
pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

Oferta warsztatów powstała w oparciu o potrzeby zgłaszane podczas szkoleń przez pracowników branży funeralnej. Wspólnie zauważyliśmy, że brakuje miejsca, w którym pracownicy mogliby poszerzać swoje kompetencje miękkie, odreagować trudne emocje związane z codziennym kontaktem z klientami w żałobie.

W Fundacji NAGLE SAMI od ponad siedmiu lat pomagamy osobom po stracie bliskich. Z naszego wsparcia skorzystało kilka tysięcy osób w całej Polsce. Czerpiąc z wieloletnich doświadczeń, w konsultacji z pracownikami branży funeralnej, przygotowaliśmy program, który ma na celu Państwa rozwój osobisty oraz usprawnienie codziennej pracy. Spotkania prowadzone będą przez psycholog Edytę Grzegory oraz psychoterapeutkę Ewę Bytniewską.

Warsztaty realizowane będą 1 raz w miesiącu przez okres 11 miesięcy. Każde spotkanie będzie trwać około    2 godziny i będzie podzielone na trzy części:

1. Prezentacja (wstęp do określonego tematu)

2. Warsztat dotyczący omawianego zagadnienia

3. Dzielenie się trudnościami związanymi z pracą, odreagowanie emocji

Proponowane tematy do poruszenia podczas warsztatów:

1. Stereotypy dotyczące pracy w zakładzie pogrzebowym

2. Emocje związane z pracą w zakładzie pogrzebowym

3. Sygnały świadczące o przeciążeniu i techniki rozładowania napięcia

4. Kontakt z trudnym/cierpiącym klientem

5. Wpływ pracy na relacje z bliskimi

6. Równowaga między pracą a życiem prywatnym

7. Wypalenie zawodowe – jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?

8. Konsekwencje przeciążenia, w tym depresja – czym jest i gdzie szukać pomocy?

9. Mój stosunek wobec żałoby, śmierci i przemijania

10. Śmierć w różnych kulturach i religiach

Czas trwania: styczeń – listopad 2019 (w tym 1 miesiąc przerwy wakacyjnej)

W terminach: ♦  24.01.2019, ♦  21.02.2019, ♦  21.03.2019, ♦  25.04.2019, ♦  23.05.2019, ♦  20.06.2019, ♦  22.08.2019, ♦  26.09.2019, ♦  24.10.2019, ♦  21.11.2019